Basın

“Gen”e göre tedavi, beslenme


Uzmanlar kanser, obezite ve şeker gibi hastalıkların yanlış beslenmeyle tetiklendiğini belirtiyor. Ayrıca kulaktan dolma diyetler ve egzersizler de yarardan çok zarar veriyor. Buradan yola çıkan bir grup uzmanın kurduğu Mavi Gelecek Platformu, genetik bilimi aracılığıyla, kişiye özel tedaviyle hastalıkların önlenebileceğini anlatıyor.

Başta kanser, obezite ve şeker hastalığı. Kulaktan dolma diyetler ve yanlış egzersizler bu hastalıklarla mücadelenin en büyük düşmanı. 

Bunun önüne geçebilmek için aralarında genetik mühendisi, sportif yaşam danışmanı, psikolog, onkoloji uzmanı ve çocuk hekiminin de bulunduğu bir grup uzman Mavi Gelecek Platformu’nu kurdu.

Platform, genlere göre kişiye özel tedavinin, kişiye özel yaşam tarzının önemine dikkat çekiyor. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Size sonuna kadar katılıyorum, her hastalığın tedavisi kişinin genetik özelliklerine göre değişir. ‘Bana iyi geldi’ diye verilen tavsiyeler çoğu zaman başkasında işe yaramamaktadır. Mavi Gelecek Platformu’nu ilk defa duydum, araştıracağım. Bilgi için teşekkürler.

  2. Demek ki beslenme alışkanlarımızın farklılığı bundan kaynaklanıyor. Genetik faktörlerin de beslenmeyi etkilediğini hiç düşünmemiştim. Faydalı yazınız için teşekkür ederim.

  3. Berrin hanım bizi medikal alandaki gelişmelerden haberdar ettiğiniz ve gündemden uzak kalmamızı önlediğiniz için teşekkür ederiz.

  4. Berrin hanım yazım tarzınızı ve üslubunuzu çok beğeniyorum, konuşma tarzınız da çok hoşuma gidiyor. Sizi okumak ve dinlemek büyük bir zevk.

  5. Genlerimizin özelliklerini nasıl bileceğiz ki beslenmemizi ona göre ayarlayalım? Bununla ilgili bizi aydınlatırsanız sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu